Καθημερινή Ανεξάρτητη
Εφημερίδα της Πρέβεζας

13-01-2018 20:46:22

Εντός έδρας ισοπαλία του ΠΑΣ Πρέβεζα με το Νυδρί

Ισόπαλο με σκορ 2-2 αναδείχθηκε σήμερα Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 το παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας στο δημοτικό στάδιο «Αθανασία Τσουμελέκα» ανάμεσα στον ΠΑΣ Πρέβεζα και τον Οδυσσέα Νυδριού.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν  μόλις στο 4’ με σου του Καλογέρη. Ο ΠΑΣ ισοφάρισε το ματς στο 29’ όταν ο Πανταζής με κεφαλιά νίκησε τον Κυριακίδη και διαμόρφωσε το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η ομάδα της Πρέβεζας μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο να κερδίσει το ματς και μόλις στο 50’ προηγήθηκε σε 2-1 με πλασέ του Τσάλα. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το 2-1 και στο 80’ ο Καρτάνος εκμεταλλεύτηκε λάθος των γηπεδούχων στην άμυνα και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Διαιτητής: ΓΚΟΥΜΑΣ Γ.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ. ΠΑΤΣΗΣ Ι.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Μπέκας): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ, DIAW, ΤΡΙΑΝΤΟΣ, ΡΟΥΓΚΙ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ, ΤΣΑΛΑΣ (66’ ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ), ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ (72’ ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ), ΚΑΖΟΥΚΑΣ.

Οδυσσέας Νυδριού (Βάννας): ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Σ., ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Β., ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΖΟΥΡΙΔΑΚΗΣ (55’ ΓΑΖΗΣ), ΘΕΡΑΠΟΣ (90’ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΘΕΙΑΚΟΣ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΚΑΡΤΑΝΟΣ (90’ ΒΑΝΝΑΣ).

Ρεπορτάζ: Αλεξάνδρα Ζιώγα