Καθημερινή Ανεξάρτητη
Εφημερίδα της Πρέβεζας

06-01-2018 21:53:33

Διπλό του ΠΑΣ Πρέβεζα στο Λούρο στην πρεμιέρα του Β Γύρου της Α ΕΠΣ Π-Λ

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 06 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Λούρου ο αγώνας της 16ηςαγωνιστικής του Β γύρου της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Θρίαμβο Λούρου και τον φιλοξενούμενο Πας Πρέβεζα 2016, με τον ΠΑΣ Πρέβεζα να ξεκινά με νίκη τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος, αφού επιβλήθηκε με σκορ 1-2.

Στο 29΄ο Κατσούλας έδωσε προβάδισμα στο Πας κάνοντας το 0-1 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θρίαμβος έψαξε από νωρίς να ισοφαρίσει με τον Μπρούβα να έχει καλή ευκαιρία στο 49΄μετά από σέντρα του Γεωργίου αλλά το σκορ να αλλάζει στο 51΄υπέρ του Πας με γκολ του Δημουλιά όταν εκτέλεσε τον τερματοφύλακα με σουτ από το πλάγιο (0-2). Στο 54΄ο Πάνου μείωσε και διαμόρφωσε το 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΖΙΩΓΑΣ

ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ – ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (ΜΠΑΛΑΦΑΣ): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΣΑΚΚΟΣ (ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ 88΄), ΤΖΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΟΥ, ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ (ΓΚΟΥΡΑΣ 45΄), ΚΟΛΙΟΣ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΛΙΟΣ.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016 (ΜΠΕΚΑΣ): KOTSIS, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΝΙΚΟΥ, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ, DIAW, ΤΡΙΑΝΤΟΣ, ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ (ΤΣΑΛΑ 60’), ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΚΑΖΟΥΚΑΣ, ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ (ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ 75΄), ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ.

Ρεπορτάζ: Αλεξάνδρα Ζιώγα