topfonip@otenet.gr

Καθημερινή Ανεξάρτητη
Εφημερίδα της Πρέβεζας

12-10-2017 10:21:31

Βροχή τα γκολ στο ματς Ηρακλής Αγίου Γεωργίου-Αμβρακικός Βόνιτσας- Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο Αμβρακικός

Διεξήχθη χθες Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 15:30 στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Γεωργίου  ο αγώνας της Β φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και τον φιλοξενούμενο Πας Αμβρακικό Βόνιτσας όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με σκορ 3-7 και πήραν το εισιτήριο για τους 8 του Κυπέλλου.

Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν ο Γκολάκος στο 10’-67’-84’, ο Ρέππας στο 27, ο Hasaj στο 35ο  και στο 49ο λεπτό και ο Νταλάρδας στο 87’ διαμόρφωσε το τελικό 3-7.

Για τους γηπεδούχους ο Κολιός μείωσε στο 40ο λεπτό σε 1-3 και ο Σερέτης σε 2-3 και Πανταλίδης στο 56ο έκανε το 3-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΠΥΡΑΚΟΣ

ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ – ΝΤΟΜΑΡΗΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ Αγ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΡΙΖΟΣ, SUKU (ΓΑΚΗΣ 46΄), ΚΙΟΥΡΑ, ΒΛΑΧΟΣ, ΛΙΟΝΤΟΣ, ΖΑΒΑΛΗΣ (ΤΣΑΠΗΣ 61΄), ΛΙΟΝΤΟΣ Π., ΣΕΡΕΤΗΣ (ΕΞΑΡΧΟΣ 85΄), ΚΑΤΣΑΝΟΣ (ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 46΄), ΚΟΛΙΟΣ, ΠΑΝΤΑΛΙΔΗΣ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (ΦΙΝΤΖΟΣ): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΤΣΗΣ, ΤΣΑΒΑΛΑΣ (ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ 46΄), ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΝΤΟΝΤΗΣ, HASAJ (ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ 61΄), ΡΕΠΠΑΣ (ΤΣΩΛΗΣ 52΄), ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΜΑΡΓΕΤΗΣ 65΄).

Ρεπορτάζ: Αλεξάνδρα Ζιώγα